× Turnaj pasy Návštěvníci Organizace Historie Stream Kontakty
40. ročník turnaje se blíží
10.05.2021 | redakce | Propagace

40. ročník turnaje se blíží

​Necelé dva měsíce zbývají do 40. ročníku Pražského baseballového týdne a o podobě turnaje začíná být čím dál více jasno.

Minulý rok touto dobou jsme rozhodovali o odložení turnaje na pozdější podzimní termín, letos se nám podaří turnaj uspořádat v tradičním červnovém termínu, byť jsou podmínky stále trochu nejasné, po loňských zkušenostech jsme však připraveni.

Národní sportovní agenturu budeme žádat o výjimku a oficiální žádost budeme podávat 30 dní před turnajem, mělo by se jednat o rychlý a formální proces. Velkým otazníkem je stále účast diváků, záležet bude na aktuálních vládních opatřeních a podmínkách případné výjimky, bližší informace v tomto směru nepředpokládáme dříve, než v průběhu června. I z tohoto důvodu bychom se letos chtěli více zaměřit na streamování zápasů, i díky zkušenostem z Extraligy. Konkrétní podobu a průběh jednáme a náš tým intenzivně pracuje na přípravách. Máme rovněž připravené doprovodné programy a sami jsme zvědaví, co nám situace umožní zrealizovat.

Týmu se zúčastní naše tři reprezentace – muži, U23 a U18. Ze zahraničních týmů se pak na turnaji předvede reprezentace Španělska, obhajovat bude Rusko a jako tradiční účastníci se objeví International Stars, kteří letos slibují silný roster a budou se zcela jistě chtít vrátit na nejvyšší stupeň vítězů. Dále jednáme se Slovenskem a Švédskem, oba chtějí přijet, avšak restrikce i podmínky pro cestování to mohou značně komplikovat, se všemi týmy jsme ve spojení a připraveni být jim maximálně nápomocni se vstupem do České republiky. Účast nakonec musely zrušit reprezentace Ukrajiny a Chorvatska.

Turnaj se bude hrát v areálu Eagles a Tempa, rádi bychom měli již finální rozpis, zatím však musíme pracovat pouze s pracovní variantou. Věříme, že o finální podobě turnaje bude jasno zkraje června. S velkou pravděpodobností se první dva dny utkají soupeři ve skupinách, v pátek pak bude součástí play-off tradiční a oblíbené Homerun Derby a turnaj vyvrcholí finálovým utkáním v sobotu večer.

39. ročník byl jedinou a zároveň poslední velkou mezinárodní baseballovou akcí v roce 2020, 40. ročník bude pravděpodobně první velkou akcí v roce 2021 – věříme však, že zdaleka ne poslední a realizace turnaje bude prvním, malým, ale důležitým krokem k návratu na hřiště.

Doba je stále nejasná a všichni hráči, fanoušci i organizátoři se musí přizpůsobit a jednat flexibilně, všechny však spojuje velká chuť k návratu na baseballová hřiště a oslava jubilejního ročníku tohoto turnaje.

Držme si palce!

Krátce

pasy