× Turnaj pasy Návštěvníci Organizace Historie Multimedia Kontakty
Češi vyhráli skupinu
02.10.2020 | čba | Propagace

Češi vyhráli skupinu

Třetí hrací den 39. ročníku PBT rozhodl o druhém finalistovi. K českému reprezentačnímu výběru, jenž si účast ve finále zajistil již ve čtvrtek, se po výhře 6:0 nad Prague Selection probojovala ruská reprezentace.

Výběr extraligových hráčů pražských týmů se proti ruským nadhazovačům nedokázal vůbec prosadit, čehož důkazem je pouze jeden dobrý odpal. Ruští reprezentanti naopak dokázali otevřít skóre utkání již ve druhé směně, a tři body v následujícím inningu jim dodali klid do utkání, které pak dotáhli k potřebné výhře.

Večerní duel mezi Českem a International Stars už o postupu do finále nerozhodoval. Obhájci titulu letos o zlato bojovat nebudou. Český tým posílili na víkend další hráči: Jakub Hajtmar, Jakub Malík, Boris Bokaj, Petr Čech a Jan Novák. Na kopec se postavil Marek Minařík, který absolvoval úvodní dvě utkání turnaje v dlouhém poli. Na post zadáka se vrátil Martin Červenka. „Se svým výkonem jsem spokojený. Házet na Martina mi vyhovuje, nemusím sám přemýšlet co mám hodit, jen dělat co mi řekne,“ pochvaloval si po zápase osvědčenou úspěšnou spolupráci z loňského ME a kvalifikace o OH Minařík.

Hosté šli hned v začátku střetnutí do vedení, ale čeští reprezentanti dokázali zareagovat a najít na levorukého Ryana Johnsona recept. „V začátku zápasu jsem nezahrál to, co jsem měl, ale byl jsem v pohodě. Byla to moje chyba, kdybych to zahrál lépe byli bychom bez bodu,“ vrátil se k první směně utkání Minařík. Ryan Johnson jen hodinu před zápasem zvítězil v pálkařském homerun derby, a nakonec vydržel na kopci téměř sedm směn. Jeho finálový soupeř, Marek Chlup, dokázal odpálit míček za plot i v utkání a stáhnout jím 3 body a navýšit vedení Čechů na 8:1. International Stars pak koncovce utkání ještě zvládli upravit konečný výsledek na 4:8 v jejich neprospěch. Zítra se utkají o konečné umístění s reprezentací U18.

Finále mezi Českem a Ruskem startuje v 18:00 hod.

Krátce

4.10.2020

Nejlepší nadhazovač

Denis Leonov (Rusko)
3.10.2020

Nejlepší pálkař

Cenu pro nejlepšího pálkaře získal Marek Chlup z české reprezentace

pasy