× Turnaj pasy Návštěvníci Organizace Historie Multimedia Kontakty
Petr Ditrich: "Jsem rád, že jsou týmy s námi."
28.07.2020 | ČBA | Rozhovory

Petr Ditrich: "Jsem rád, že jsou týmy s námi."

Petře, ČBA letos převzala organizaci PBT od Eagles Praha, tedy rok před jubilejním 40. ročníkem. Je to pro vás hodně práce navíc?

Určitě je, ale naštěstí máme dobré rádce a na Eagles mají nejen s tímto turnajem velké zkušenosti. Také na ČBA máme zkušené lidi, organizovali jsme hodně turnajů včetně těch nejvýznamnějších. Určitě to zvládneme a pokusíme se turnaj trochu posunout a dát mu větší mezinárodní prestiž. Chceme na něm mít i v budoucnosti naše reprezentace. Letošní ročník je opravdu hektický, rychlé převzetí a pandemie, to není nic dobrého do začátku.

Uskuteční se turnaj na 100 procent?

Ani Olympijské hry už nejsou jisté. My pro to uděláme všechno rozumné. Bereme to tak, že k normálu se musíme vrátit tím, že budeme dělat standardní věci. Nejjednodušší je se vzdát a říct „tak možná za rok, nebo až bude vakcína“... Touto cestou jít nechceme. Musíme ale respektovat sílu „soupeře“ a životní priority, riskovat určitě nebudeme. Jsme nekontaktní sport na obrovském venkovním hřišti, 9 hráčů stojí v obraně na hřišti cca 100 x 100 metrů.

Máte nějaký plán „B“?

Není to plán, ale z opatrnosti odsouváme některé činnosti na poslední chvíli. Jde hlavně o platby. Nemůžeme mít zbytečné výdaje. Jsme rádi, že to naši partneři chápou.

Konkurence na turnaji vypadá dobře, kdo myslíte, že může letos vyhrát?

Je to turnaj, takže každý. O titul budou hrát všichni kromě rezervních týmů. Obhájci jsou International Stars, kteří budou hrát o třetí titul v řadě, ale bude pro ně komplikované sestavit silný tým. V pozici favorita je určitě naše reprezentace, zvláště po úspěšném vystoupení na ME v Německu. Itálie je evropská supervelmoc a hlásí ambiciózní tým. Osobně tipuji, že se vítěz zrodí z této trojice.

Kdo by mohl překvapit?

Určitě Německo, to by mělo mít mladý tým, ale bude hladové po dobrém výsledku. Bundesliga se letos nebude hrát, takže prostor pro posily bude velký. Němci jsou silní, Rusko hrálo vloni dobře, bylo v semifinále, má naturalizované hráče a systematické vedení.

Na PBT nechybí ani další evropské reprezentace, můžete nám je představit?

Chci říct, že mám hlavně radost, že jsou s námi. Evropský baseball se vyrovnává, Chorvatsko bylo kousek od vítězství nad Itálií na ME a je to tradiční účastník evropských šampionátů. Slovensko se na PBT vrací po mnoha letech, bude sbírat zkušenosti, rádi je uvidíme.

Švýcarsko nás přesvědčilo, že má být v turnaji až na poslední chvíli. Ale jednali velmi profesionálně. Bude zajímavé, kam se zařadí, věřím, že mile překvapí.

Co myslíte, že bude, kromě zdravotní situace, největším oříškem turnaje?

Jako vždy počasí. Začátek října je docela výzva. Může být zima a určitě bude slunce zapadat v 18,30. Jiná volba ale nebyla, chtěli jsme dohrát Extraligu, a také jsme počítali s MS do 23 let. Ale věřím, že vše dobře dopadne, tak si držme palce.

Krátce

4.10.2020

Nejlepší nadhazovač

Denis Leonov (Rusko)
3.10.2020

Nejlepší pálkař

Cenu pro nejlepšího pálkaře získal Marek Chlup z české reprezentace

pasy