× Turnaj pasy Návštěvníci Organizace Historie Multimedia Kontakty
Tradiční turnaj v netradičním termínu
30.06.2020 | ČBA | Propagace

Tradiční turnaj v netradičním termínu

​Konec června je tradiční termín pro mezinárodní baseballový turnaj Pražský baseballový týden. Letošní situace si však vyžádala změny i v tomto ohledu. Česká baseballová asociace ve spolupráci s klubem Eagles Praha nechtěla o letošní 39. ročník přijít a stanovila mu nové datum, hrát se tedy bude od 30. září do 3. října.

ČBA je nově hlavním organizátorem turnaje, místo zůstává stejné a Eagles Praha bude náš nejbližší partner. Naše úsilí už směřuje také k roku 2021, kdy budeme pořádat již 40. ročník tohoto druhého nejstaršího turnaje v Evropě.

Turnaj má ve světě dobrý zvuk, v minulosti se na něm objevili např. Australané a Nizozemci, tradičními vítězi jsou americké týmy. V roce 1988 hrál turnaj také výběr ruské federace a v tomto roce se ho zúčastnila také historicky první československá baseballová reprezentace. V posledních letech turnaji kralovaly výběry cizinců hrajících v evropských soutěžích pod hlavičkou International Stars.

Letošní účastníci turnaje se dolaďují, zájem je z Německa, Itálie, Ruska, Švédska, Chorvatska nebo Švýcarska, konečné složení účastníků bude známo v průběhu července. Nejlepší národní zahraniční národním tým roku 2020 bude mít automaticky zajištěnou účast v roce 2021.

Turnaj finančně podporuje MŠMT ČR a hlavní město Praha. "Velmi si vážíme podpory všech organizací, zcela zásadní je pak podpora od státu a hlavního města. Určitě nezklameme a připravíme skvělý turnaj." uvedl Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

V tuto chvíli se již podařilo získat záštity od Národní sportovní agentury, Českého olympijského výboru a České unie sportu.

Vzhledem k situaci bereme turnaj tento rok jako přípravu na jubilejní 40. ročník. Je málo turnajů, které mají takto dlouho tradici, jedině Haarlem Baseball Week se může v Evropě pochlubit delší historií.

Rádi bychom tomuto klání vrátili mezinárodní lesk, viděli u nás hrát výborné zahraniční národní týmy a samozřejmě také české reprezentanty.

Věříme, že je v Česku hlad po dobrém baseballu a těšíme se na všechny diváky.

Krátce

4.10.2020

Nejlepší nadhazovač

Denis Leonov (Rusko)
3.10.2020

Nejlepší pálkař

Cenu pro nejlepšího pálkaře získal Marek Chlup z české reprezentace

pasy