× Turnaj pasy Návštěvníci Organizace Historie Stream Kontakty
Španělsko slaví vítězství v turnaji
26.06.2021 | čba | Týmy a zápasy

Španělsko slaví vítězství v turnaji

​Jubilejní 40. ročník Pražského baseballového týdne vyhrálo poprvé v historii turnaje Španělsko. Ve finále porazili český tým jasně 9:0. Českým reprezentantům se vůbec nedařilo na pálce, za celé utkání odpálili pouze dva hity. Naopak španělský výběr se opřel do nadhozů Radima Chrousta od samého začátku zápasu.

Jubilejnímu finále předcházel zápas o třetí místo mezi českými mládežnickými reprezentacemi U18 a U23 skončil lépe pro juniory v poměru 8:1. Ti tak zopakovali svůj loňský bronzový úspěch.

Finálové utkání začali Španělé ve velkém stylu, jen během první směny získali tři body. Pro první bod celého utkání doběhl vítěz homerun derby Roibert Decena. I v dalším průběhu zápasu tahali čeští pálkaři za kratší konec. Naopak ti španělští se dokázali prosadit i proti střídajícímu Borisi Bokajovi. Prvním, kdo zastavil stoupající skóre na španělské straně byl Marek Minařík. „Se svým výkonem jsem spokojený. Bohužel jsem tam šel za stavu, kdy soupeř vedl 9:0. Soupeř víc švihal, a tak jsem musel házet líp, aby to neodpálili. Naše pole udělalo pár chyb, tím jsme se dostali pod tlak a Španělé toho využili,“ říkal po zápase Minařík, který nastoupil do utkání v 6. směně.

Češi tak stejně jako vloni ve finále prohráli, naopak Španělsko si odváží z Pražského baseballového týdne premiérové vítězství.

Na závěrečnému ceremoniálu byli kromě nejlepších týmu oceněni také jednotlivci. Invididuální ceny získali:

Ryan Johnson – nejlepší pálkař

Joger Balboa – nejlepší nadhazovač

Edison Valerio – MVP

Krátce

26.6.2021

Nejlepší nadhazovač

Rovněž cena pro nejlepšího nadhazovače putuje do Španělska, získává ji Roger Balboa
26.6.2021

MVP 2021

Cenu pro nejužitečnějšího hráče obdržel Edison Valeiro ze Španělska

pasy